Каталог товарів

УВАГА: ЗАМОВЛЕННЯ ОФОРМЛЯЮТЬСЯ ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ КОРЗИНУ САЙТУ.
ЗАМОВЛЕНЬ У ТЕЛЕФОННОМУ РЕЖИМІ МИ НЕ ПРОВОДИМО!

Подумайте! Вам дійсно потрібно надрукувати цю сторінку?
Сайт vsedoavto.com.ua виступає за збереження природи. Потрібну інформацію Ви завжди можете відправити собі на e-mail чи мобільний телефон

Охолоджуючі рідини


Взимку системі охолодження потрібно приділяти нітрохи не менше уваги, ніж влітку. Надійний помічник у цьому - правильно обрана охолоджуюча рідина.

До охолоджуючим рідин відносяться тосоли і антифризи. Вони складаються з 53% етиленгліколю, 45% води і 2% присадок. Завдяки присадкам, вся поверхня системи охолодження покривається захисною антикорозійного плівкою. Якщо тосол розбавити водою навіть у невеликій пропорції, то плівка руйнується, і метал кородує в набагато більшому ступені, ніж якби замість тосола була б залита просто вода. А це означає, що розбавляти тосол водою не можна! Корозія від такої суміші діє набагато активніше. Страждає вся система охолодження, і в першу чергу помпа.

Охолоджуючі рідини класифікуються за температурним параметрам (-30, -40, -45, -50, -65 С) і за кольором: червоний, зелений, синій, жовтий.

Коли міняти тосол

Середній термін служби охолоджуючої рідини - 1 - 2 роки., А при інтенсивній експлуатації - 60 тисяч км пробігу. Справа в тому, що охолоджувальні рідини з часом при високій температурі змінюють свої початкові характеристики: випаровується вода, присадки не виконують своїх захисних функцій, зростає корозійна агресивність, знижується тепловіддача.

Визначити час зносу охолоджуючий рідини також можна візуально: стандартний розчин - він маслянистий, слизький на дотик, з притаманним йому запахом і яскравим кольором. Якщо розчин став рідким і пахне невідомо чим, а колір його рудий або бурий - негайно міняйте рідину. Фарбування тосола в рудий колір пов’язано з появою іржі в системі охолодження, яка і змінює колір тосола. Не виключено і те, що якщо тосол поміняв колір на рудий - ви вже перегріли двигун.

До речі, якщо Ви вже опинилися в спеціалізованому магазині - запитайте у продавця засіб для очищення системи охолодження. Цей розчин очищає систему від накипу та іржі і необхідний під час заміни охолоджуючої рідини. Однак, навіть якщо ви будете міняти тосол або антифриз в автосервісі, пам’ятайте таке правило: після того, як стара рідина злита, систему охолодження промивають засобом для очищення на працюючому двигуні не менше 20 хвилин. Після цього всю систему промивають 2 - 3 рази звичайної чистої водою і після цього заливають нову охолоджуючу рідину.

Сучасні рідини охолодження вітчизняного виробництва мають широкий спектр захисту від корозії для багатьох металів, навіть для алюмінію. Тому, при необхідності, їх можна використовувати в автомобілях імпортного виробництва. Вони ніякої шкоди іномарки не завдадуть, зате набагато дешевше імпортних.

Сьогодні стан ринку Тосола представляє собою гнітюче видовище. Маса дрібних фірм наповнюють ринок підробками, що мають мало спільного із справжнім тосолом. Відомо, що часто недобросовісні виробники продають під виглядом Тосола просто пофарбовану в синій колір воду. Використання такої рідини несе за собою масу наслідків: розрив радіатора, замерзання системи охолодження, корозію. Ні в якому разі не купуйте тосол в білих ємностях з погано приклеєними наклейками, без зазначеної інформації про виробника та його адресу.

Купуйте тільки якісну охолоджуючу рідину і тоді ви не потрапите в ситуацію, коли «розчарування від низької якості триває довше, ніж радість від низької ціни».