Код товару
Назва товару
Ціна
Використання мастильних матеріалів обумовлено необхідністю зниження впливу сил тертя і збільшення терміну експлуатації всіх складових автомобіля. Мастильні матеріали виконують роль своєрідного тепловідведення, тобто перешкоджають проникненню тепла, яке виходить від зіткнення двох і більше деталей, у двигун і інші важливі агрегати автомобіля.
Вдобавок мастильні матеріали усувають всякого роду забруднення, пил, захищають деталі від корозії.
Cмазкі і моторні масла для дизельних двигунів мають ті ж властивості, що і мастильні матеріали для легкових автомобілів, і відрізняються вони тільки технічними допусками.
Основні вимоги, які пред'являються до мастильних матеріалів:
Мастила доцільно застосовувати в тих вузлах і агрегатах, в яких відсутня можливість використання масла.
На сьогоднішній день найбільш відомі пластичні (консистентні) мастила, які використовуються для технічного обслуговування автомобілів.
Пластичні мастила - досить густа мазь, що складається в більшості випадків з трьох складових: масло (70-90%), загущувач (8-20%) і добавки. Саме добавки забезпечують додаткові можливості мастила (стійкість до різких стрибків температур, водостійкість, механічна стабільність і т.п.).
Існує кілька варіацій класифікації пластичних мастил, основними з яких є:
1) За типом використовуваного масла:
2) За природою згущувача:
3) По області застосування:
Особливою популярністю серед автомобілістів користуються антифрикційні (Літол-24, Зімол тощо) і консерваційні мастила (ЛСЦ-15, Л3-31 та ін.)
Пластичні мастила мають свої недоліки і переваги. До переваг можна віднести:
Основними недоліки є:
Сьогодні при конструюванні нових автомобілів виробники намагаються максимально зменшити число вузлів і агрегатів, які мають оброблятися пластичними мастилами, або ж подовжити періодичність заміни мастила. Заміна мастила повинна проводитися під час техобслуговування, а в ряді вузлів, що вимагають постійної наявності певного обсягу мастила, за допомогою прес-маслюк.
Купуючи той чи інший вид пластичних мастил, не економте, адже від якості мастила залежить термін служби більшості деталей автомобіля, надійність його роботи, а також витрати на технічне обслуговування і ремонт.